Особливості прийому кімнатної антени - Наша ціна: n/a

Наша ціна: n/a
 
Наявність на складі: ні
опт - Особливості прийому кімнатної антени

Обговорити цей продукт

(0 думок)

Особливості прийому кімнатної антени
Для електромагнітного нуля, створеного телевізійним передавачем, стіни будівлі не є непереборною перешкодою, і поле існує всередині будівлі. Тому є можливість прийняти телевізійний сигнал, скориставшись кімнатною антеною. Були навіть спроби деяких заводів, виробників стаціонарних телевізорів, вбудувати антену всередину футляра телевізора (телевізор "Авангард-55" і деякі інші). Всі портативні телевізійні приймачі і в даний час обладнуються вбудованою телескопічною антеною, яка дозволяє приймати сигнал без використання зовнішньої антени. Однак застосування кімнатної антени для стаціонарного телевізора або вбудованої телескопічної антени портативного телевізора, що знаходиться всередині будівлі, практично вкрай рідко дозволяє отримати хорошу якість зображення на екрані. Це пов'язано з цілим рядом причин.

Напруженість електромагнітного поля всередині будівлі значно менше, ніж на відкритій місцевості, а тим більш ніж на даху будівлі. Значна частина енергії сигналу поглинається стінами будівлі - менше дерев'яними, сильніше цегляними, особливо сильне поглинання відбувається в залізобетонних стінах. Сильний вплив на рівень напруженості поля всередині кімнати надають розмір вікон і їх розташування: коли вікна виходять в бік телецентру, напруженість поля в кімнаті помітно вище, як і на верхніх поверхах будівлі.

Кімнатні антени метрового діапазону через обмеженість їх розміру є слабонаправленних і володіють малим коефіцієнтом посилення. Тому при зниженій напруженості поля в кімнаті напруга сигналу на антенний вхід телевізора часом виявляється на порозі або навіть нижче чутливості телевізійного приймача. Це призводить до слабкої контрастності зображення, наявності на екрані шумової перешкоди типу "сніг" і нестійкою синхронізації. Антени дециметрового діапазону мають менші розміри і в кімнатних умовах можуть бути застосовані більш складні їх конструкції з підвищеним коефіцієнтом посилення. Однак поглинання стінами енергії цього діапазону значно більше, а чутливість телевізійного приймача в дециметровому діапазоні гірше. Тому і в дециметровому діапазоні напруга сигналу па вході телевізора рідко дозволяє отримати гарне зображення.

Якщо на відкритій місцевості електромагнітне поле має характер хвиль, що біжать, то в приміщенні значну частку становлять стоячі хвилі, коли в одних точках простору виникають пучности напруженості поля (максимуми), а в інших точках - вузли (мінімуми). Стоячі хвилі утворюються за рахунок багаторазових відображень електромагнітних хвиль від металевих предметів: арматури залізобетонних стін, батарей

центрального опалення, труб водопроводу і опалення, проводів електромережі, радіомережі та телефону, предметів домашньої обстановки (дзеркал, металевих раковин і ванн, металевих елементів меблів). Відображення виникають і від неметалевих предметів через те, що вони створюють нерівномірність середовища.

Наявність стоячих хвиль в приміщенні не настільки небезпечно, так як можна розмістити кімнатну антену в пучности електромагнітного поля, експериментально підібравши її положення. Гірше те, що багаторазово відбиті сигнали надходять до антени з запізненням щодо основного, прямого, сигналу, що призводить до появи на екрані телевізора багаторазових повторів зображення. Недостатня контрастність зображення і наявність повторів сильно погіршують якість картинки. Крім того, зсунуті в часі синхронизирующие імпульси, що надходять до телевізора в складі відбитих сигналів, часто призводять до збоїв рядкової і кадрової синхронізації.

Перераховані неприємності, пов'язані з використанням кімнатних антен, добре знайомі більшості власників телевізійних приймачів, особливо тим, хто має стаж телеглядача з давніх часів, коли ще не було колективних антен. Для отримання порівняно стерпного зображення доводиться довго і терпляче підбирати положення антени в кімнаті. При цьому оптимальне положення антени, підібране для однієї програми, виявляється абсолютно неприйнятним для іншої. Уже вбрання оптимальне положення антени виявляється нестабільним, і через кілька днів доводиться заново орієнтувати антену. Автору відомий випадок, коли до нього, колишньому головним інженером телевізійного ательє, звернувся власник телевізора зі скаргою на радіомеханіка, який не зміг відремонтувати телевізор з приводу повністю зниклого зображення. При перевірці виявилося, що власник користувався кімнатною антеною, а в сусідній квартирі сталася перестановка меблів. Сусід переставив дзеркальна шафа, і велике дзеркало повністю перекрило доступ до кімнатної антени сигналу, який раніше вільно проходив через стіну, суміжну з сусідньою квартирою. Підключенням телевізора, який виявився цілком справним, до колективної антени конфлікт був вичерпаний.
При використанні кімнатної антени на зображення часом впливають навіть переміщення людей в кімнаті. Все це призводить до необхідності зробити висновок про те, що кімнатні антени, як правило, не дають можливості добитися нормальної роботи телевізора і реалізувати його здібності добре приймати телевізійні передачі. Тому навіть в умовах сильного сигналу, коли телевізійний передавач знаходиться досить близько від місця прийому, для нормальної роботи телевізора доводиться рекомендувати його підключення до колективної антени, а якщо її немає, - установку на даху зовнішньої антени.

Проте в певних умовах при малоповерхової забудови, в сільській місцевості та в радіусі 10 ... 15 км від телевізійного передавача можливість прийому телевізійних передач на кімнатну антену не виключена і іноді вдається отримати досить впевнений прийом з гарною якістю зображення. Вказати конкретні умови, при яких кімнатна антена може забезпечити хороший телевізійний прийом, неможливо. Тому в кожному конкретному випадку необхідно дослідним шляхом визначити, чи здатна кімнатна антена забезпечити нормальний прийом передач. При негативному результаті слід встановлювати зовнішню антену. Зовнішні антени можуть бути виконані більш складної конструкції в порівнянні з кімнатними. Це дозволяє отримати значно більший коефіцієнт посилення антени, що в поєднанні з більш високою напруженістю поля, ніж усередині будівлі, забезпечить впевнений прийом передач телецентру або телевізійного ретранслятора, розташованого на значній відстані від пункту прийому. Але і поблизу від передавача зовнішня антена з великим коефіцієнтом посилення, а отже має вузькою діаграмою спрямованості, виключить повтори зображення за рахунок ослаблення прийому відбитих сигналів.

Есть вопросы по Особливості прийому кімнатної антени?

Вы можете задать нам вопрос(ы) с помощью следующей формы.

Ваше имя:

Email:

Пожалуйста, сформулируйте Ваши вопросы относительно Особливості прийому кімнатної антени:

Інформація
Украина Черкаси Смілянская 149

(оптовий ринок база ОПС)

Пн.-Пт. с 09:00 до 16:00

Сб. с 10:00 до 14:00, Вс. - вихідний

+38(0472)382962 (Черкаси)
+38(0472)385568 (Черкаси)
+38(068)3917255 (Київстар)
+38(068)3923496 (Київстар)
Соціальні мережі
facebook twitter youtube



Логін:
Пароль:

Реєстрація

забули пароль?

© WebHosst

Звязок
Ваше имя:

Email:

Тема сообщения:

Текст сообщения: